KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11196024
nr 1119 6024
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), Stilleben, 18x19 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 juli 2017
kl 20:16:32
11/7 15:54:36
100 kr
16/7 18:59:14
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman